२०७८ कार्तिक २२, सोमबार १५:४६ गते | २०७९ असार १६ | sindhuonlinepost@gmail.com
 FLASH
वीरेन्द्रनगरका विपन्न महिला भन्छन् : अटो चलाएपछि भोकै बस्न परेन, मासिक ३० हजार बढी आम्दानी हुन्छ । | प्रताप दास र स्मृति गौतमको सुमधुर स्वरमा“बैंश जिबन-२”सार्बजनिक(भिडियो सहित) | पिपुल्स पावरको आइपिओ खुला | हे भगवान ! १८ महिने दुधे बालक छोडेर आमा भईन बेपत्ता ,कस्तो कठोर मनकी आमा !(भिडियो हेर्नुहोस) | अनिता खड्कालाई एक्कासि के भयो यस्तो, अस्पतालमा चल्यो रु'वाबासी(भिडियो हेर्नुस) | अनिता खड्कालाई एक्कासि के भयो यस्तो, अस्पतालमा चल्यो रु'वाबासी(भिडियो हेर्नुस) | कठै बिचरा ! उमेरले २८ पुगेकी चेली हेर्दा ६ बर्स जस्तो देखिने कस्तो दुखिया जीवन ।हेर्नुस भिडियो सहित । | कठै !बिचरा १८ महिने दुधे बालक छोडी आमा भ इन बेपत्ता ।हेर्नुस् भिडियो सहित । | उपचारको खर्च तिर्न नसके पछि अस्पतालले श्रीमानलाइ ५१ हजारमा बनायो बन्धक । हेर्नुस भिडियो सहित । | म,दिराले मा’तेका युवाले प्रहरी सहायक निरिक्षकका तीन दाँत भाँ,’चिदिए!(हेर्नुस) |

यी हुन रोल्पाली चेली उमेरले भर्खरै १५ वर्ष लागिन । सानै देखि गीत सङ्गितमा चासो राख्ने यी चेलिले दर्जनौं गीतहरु गाईसकेकी छिन । कक्षा ८ मा पढ्ने यी चेलिको नाम बिनिता बिस्वकर्मा हो । उनी गीतलाई लयबद्द गाउन सक्छिन ।

कोईलिको जस्तो सुरिलो भाकामा गाउन सक्छिन गीतहरु । नेपाली ,आधुनिक लगायतका लोकदोहोरि गीत समेत गाउन पोक्त चेलिले अवसर पाए साङ्गितिकी क्षेत्रमा ठूलो तहल्का ल्याउने लक्षणहरु देखिन्छ ।

पढाइ सगसगै अतिरिक्त क्रियाकलापमा समेत रुचि राख्ने यी बैनिले गाउँ ठाउमा हुने विभिन्न प्रतियोगितामा भाग लिदै दर्जनौं पुरस्कार समेत थापिसकेकी छिन । उनलाई भविस्यमा दोहोरी गायिका बन्ने ठूलो सपना रहेछ ।

उनलाई अवसर दिन सकिएमा राम्रो प्रगति गर्न सक्छिन । गाउमा अवसर कम भएका कारण चाहेर पनि आफुले आफ्नो कला प्रस्तुत गर्न नसकिएको बताईन ।मध्यम बर्गिय परिवार बाट प्रतिनिधित्व गर्ने यी चेलिलाई थप साङ्गितिक यात्राको शुभकामना छ ।

 

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर